Dragi elevi,stimați părinți, stimate cadre didactice,

ISJ Brașov și CJRAE Brașov vin în sprijinul elevilor, părinților și cadrelor didactice cu o linie Tel Verde unde profesorii consilieri școlari vă vor oferi sprijin psihopedagogic pe toată perioada desfășurării cursurilor online.

TEL VERDE 0787.617.107

Numărul este disponibil de luni până vineri în intervalul orar 08.00 – 16.00

CJRAE Brașov oferă servicii specializate de:

• consiliere psihopedagogică - prin departamentul CJAP la adresa de e-mail:consiliere@cjraebv.ro
  • consiliere privind evaluarea și orientarea școlară și profesională a elevilor cu CES- prin departamentul SEOSP la adresa de e-mail:seospbrasov@yahoo.com
  • consiliere privind terapia tulburărilor de limbaj (logopedie) - prin departamentul CLI la adresa de e-mail:logopedie@cjraebv.ro

Specialiștii din cadrul CJAP/SEOSP/CLI sunt alături de dumneavoastră online, prin publicarea de materiale informative, fișe de lucru, recomandări.

Detalii la următoarele link-uri:

CJAP : Consiliere psihopedagogică pentru copii și elevi click AICI

Consultanță cadre didactice click AICI

Consiliere părinți click AICI

SEOSP : click AICI

Vă stăm la dispoziție de luni până vineri între orele 08.00 – 16.00 la următorul numar de telefon: 0770.723.205.

CLI : click AICI

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Brașov pune la dispoziție elevilor, părinților și cadrelor didactice datele de contact ale profesorilor consilieri școlari  și ale profesorilor logopezi din unitățile de invățământ din județul Brașov, in vederea menținerii relațiilor profesionale si oferirii sprijinului psihopedagogic in această perioadă.

Contact profesori consilieri școlari : Descarcă PDF

Descarcă EXCEL

Contact profesori logopezi: Descarcă WORD

Descarcă EXCEL